021-88745066

خرید دامنه، ثبت دامنه، قیمت دامین

خرید دامنه؛ آغازِ ساخت هویت آنلاین

نام دامنه یک آدرس منحصر به فرد و آسان است که برای دسترسی به وب سایت شما مانند «google.com» و «serverjet.ir» استفاده می شود. کاربران می توانند با استفاده از نام دامنه به لطف سیستم DNS به وب سایت ها متصل شوند. پس باید در هنگام خرید دامنه به آن توجه داشته باشید.

خرید دامنه
IR
ORG
NET
COM

ثبت دامنه

در سرور جت به راحتی می توانید انواع دامنه ها را با ارزان ترین قیمت ثبت کنید. حفظ امنیت اطلاعات کاربران اهمیت بسیاری دارد. سرور جت برای تامین این امنیت، پنل ویژه و مجزایی را برای هر دامنه اینترنتی اختصاص خواهد‌ داد. همچنین ثبت دامنه به نام فرد متقاضی انجام می شود. شما می‌توانید 24 ساعته در تمام روز‌های هفته به صورت آنلاین دامنه مورد نظر خود را به ثبت برسانید.

انتقال دامنه

با انتقال دامنه خود به سرور جت عضو خانواده بزرگ سرور جت شوید و از پشتیبانی 7/24 و تخفیف های ویژه ما بهره ببرید. انتقال دامنه به سرور جت کاملا رایگان است. در صورت تمایل می‌توانید دامنه خود را با هر پسوندی .ir یا .com و یا غیره... به ایران هاست انتقال دهید و تنها هزینه تمدید دامنه سایت را بر طبق تعرفه زمانی، پرداخت نمایید.

تمدید دامنه

تمدید دامنه سایت امر بسیار مهمی است زیرا با اتمام دوره آن، سایت و سایر سرویس‌های مربوطه مانند ایمیل از دسترس خارج خواهند‌شد. در صورت خرید دامنه سایت از سرور جت و نزدیک شدن به زمان انقضای آن نگران نباشید، ما با ارسال ایمیل‌ و پیامک شما را مطلع خواهیم ساخت و می‌توانید به راحتی تمدید دامنه را به صورت آنلاین و از داخل پرتال کاربری خود انجام دهید.

تعرفه دامنه‌های پرطرفدار

نام دامنه چیست؟

نام دامنه اساساً به عنوان یک مقصد دیجیتالی برای کاربر عمل می کند. این معادل آدرس فیزیکی یک فروشگاه است.

به زبان ساده، نام دامنه متنی است که کاربر در پنجره مرورگر تایپ می کند تا به یک وب سایت خاص برسد. به عنوان مثال، www.serverjet.ir

دامنه ها با پسوندهای مختلفی ارائه می شوند مانند: .com .org .ir .net و… که هرکدام به یک معنای خاص می باشند و بر اساس نوع کسب و کار و سلیقه خودتان می توانید پسوند مناسبی را انتخاب کنید.

خرید دامنه
خرید دامنه

خرید دامنه بین المللی

پسوندهای رایج دامنه بین المللی عبارتند از:

– (Commercial) .com معرف سایتهای عمدتا تجاری
– (Network) .net معرف سایتهای شبکه ای یا خدمات مرتبط
– (Organization) .org سازمان ها یا موسسات غیرانتفاعی
– (Company) .co مناسب برای شرکتها و سایتهای تجاری

در انتخاب نام دامنه بین المللی محدودیتی نیست و امکان ثبت و مالکیت آنها بر اساس اولویت درخواست انجام میشود.

خرید دامنه ir

دامنه ملی ایران

ثبت دامنه ir با تمامی پسوندهای ir,co.ir,ac.ir,net.ir,org.ir از سرور جت.

دامنه ir. یکی از دامنه‌های محلی است که در سال 2013 توسط ICANN به طور رسمی معرفی شد. این دامنه مختص کشور ایران بوده و برای تمامی اشخاص حقوقی و حقیقی ، سازمانی‌های دولتی و غیر دولتی و … قابل استفاده می‌باشد. مدیریت این دامنه بر عهده پژوهشگاه دانش‌های بنیادی یا همان IRNIC است و قوانین ارائه شده توسط این شرکت ، در هنگام ثبت باید رعایت گردد. یکی از مهمترین تفاوت‌های دامنه ir. با سایر دامنه‌های محلی مراحلی است که قبل از ثبت باید توسط کاربر انجام شود. هر شخص حقوقی و یا حقیقی در ایران باید برای ثبت ، ابتدا به سایت nic.ir مراجعه کرده و سپس یک شناسه کاربری در آن ایجاد کند و سپس به ثبت دامنه توسط نمایندگان رسمی IRNIC بپردازد ، این شناسه که در اصل یک روند احراز هویت کلی است از مهمترین مراحل اصلی ثبت این دامنه محلی بشمار می‌رود. هم اکنون شما قادر خواهید بود با ساخت شناسه کاربری و ارائه آن به سرور جت، دامنه مورد نظر خود را با پسوند ir. به ثبت برسانید.

خرید دامنه ir

خدمات هاست سرور جت

% سرور جت %title
هاست وردپرس
% سرور جت %title
هاست لینوکس
% سرور جت %title
هاست ویندوز
خرید هاست دانلود
هاست دانلود

ویژگی ها و تاثیر دامنه بر سئو

همان طور که می‌دانید، کسب و کار های امروزی برای بهتر دیده شدن در فضای اینترنت و دیجیتال، نیاز به یک وب سایت دارند. سایت ها نیز باید قوانین خاصی را برای دیده شدن رعایت کنند. تاثیر دامنه بر سئو می‌تواند به حدی باشد که یک وب سایت با سرعت بسیار بالایی در میان افراد معروف شود. شاید برایتان سوال باشد که این اتفاق چگونه خواهد افتاد. همان طور که می‌دانید بسیاری از افراد برای جستجو در اینترنت از کلمات ساده تری استفاده می‌کنند. گاهی ممکن است که مجبور به تایپ کردن آدرس وب سایت باشند. در این حالت اگر از دامنه مناسبی استفاده شود، کاربر به راحتی می‌تواند آدرس آن را تایپ کرده و وارد سایت شود. البته تاثیر دامنه بر سئو صرفا در آدرس وب سایت دخیل نیست. بلکه انتخاب یک نام مناسب و کاربر پسند می‌تواند آمار محبوبیت سایت شما را در ذهن مخاطبان و کاربران افزایش داده و رتبه بازدید سایت شما را نیز افزایش دهد.

نقش قوانین و پروتکل ها در سئو بودن دامنه

به هنگام خرید دامنه باید نکات مهمی را در نظر گرفت تا تاثیر دامنه بر سئو بیشتر باشد. به همین منظور باید نسبت به انتخاب پروتکل سایت و دامنه حساسیت بالایی نشان داد. پروتکل های مختلفی در اینترنت وجود دارد که اصلی ترین آن ها پروتکل http است. این پروتکل در اکثر وب سایت ها استفاده شده است. البته پروتکل هایی نظیر ftp و telnet وجود دارند که هر کدام نسبت به کاربرد سایت، وظایف متفاوتی دارند. شاید جالب باشد بدانید که استفاده از پروتکل http رتبه خوبی در تاثیر دامنه بر سئو دارد. همچنین این پروتکل دارای نسخه ایمن و رمزنگاری شده ای است که با نام https شناخته می‌شود. هزینه استفاده از پروتکل https بالا می‌باشد و فقط سایت های بانکی و بسیاری از فروشگاه های اینترنتی از آن استفاده می‌کنند. درضمن این پروتکل تاثیر بسیار زیادی در رتبه سئو سایت خواهد داشت. تمام هزینه های این پروتکل نیز به صورت سالیانه از کاربر اخذ می‌گردد.

% سرور جت %title

اهمیت نام دامنه در سئوی سایت

همان طور که می‌دانید، نام دامنه همان نامی است که افراد سایت شما را در اینترنت با آن نام خواهند شناخت. تاثیر دامنه بر سئو طبق موارد خاصی می‌تواند بیشتر شود. برای مثال طبق توصیه های گوگل، تعداد کاراکتر های نام دامنه اصلی شما باید بین 4 تا 8 باشد. البته ممکن است این مقدار به دلیل ثبت قبلی دامنه مد نظر شما، کم یا زیاد شود. در حالت کلی به می‌توان ماکسیمم تعداد کارکتر ها را 12 عدد در نظر گرفت. انتخاب نام مناسب برای دامنه جهت تاثیر دامنه بر سئو به صورت مضاعف قواعد خاص خود را دارد که در ادامه به شرح آن ها می‌پردازیم.

استفاده از کلمات کلیدی که مرتبط با موضوع و محتوای وب سایت شما می‌باشد از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین بسیاری از کاراکتر ها وجود دارند که استفاده از آن ها در آدرس وب سایت ممنوع می‌باشد و تاثیر منفی بر روی سئو سایت خواهد گذاشت. این کاراکتر ها شامل علامت سوال و تعجب و … می‌باشند. در صورتی که کلمه کلیدی شما بتواند به تنهایی آدرس دامنه شما باشد شما یک شاهکار انجام داده اید. توجه به نداشتن اشکال نگارشی و عدم تکرار کلمه کلیدی نیز مهم است. همچنین استفاده از خط فاصله در آدرس دامنه نیز تاثیر نامطلوبی بر روی سئو سایت شما خواهد گذاشت. اینجاست که تاثیر دامنه بر سئو را درک می‌کنیم.

استفاده از پسوند مناسب برای دامنه

تاثیر دامنه بر سئو به عوامل مختلفی که شرح دادیم بستگی دارد. اما در این میان، نکته مهم دیگری نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. آن هم استفاده از دامنه ای با پسوند مناسب است. شاید برایتان سوال باشد که وب سایت خودمان را با چه پسوندی راه اندازی کنیم. این پاسخ، کاملا بستگی به نیاز و کاربرد وب سایت شما دارد. برای مثال اگر از وب سایت های ارائه دهنده خدمات سرور ابری و هاست ابری هستید می‌توانید از پسوند هایی نظیر .net و .com استفاده نمایید. حتی اگر نام دامنه خود را نیز مرتبط با خدمات خود قرار دهید گوگل شما را بهتر شناخته و بهتر به کاربران هدف شما نمایشتان خواهد داد. اما جالب است بدانید که پسوند شما تاثیر بسیار زیادی بر سئو سایت و دامنه شما خواهد داشت. در ادامه مثالی را برایتان شرح می‌دهیم.

فرض کنید که در اینترنت به دنبال موزیک خاصی هستید. چاره شما ورود به یک دنیای موسیقی آپدیت شده است. زمانی که یک فرد دنبال یک موزیک خاصی است با سرچ کردن در گوگل و مشاهده وب سایت هایی با پسوند .music وارد این سایت خواهند شد. به این دلیل که کاربر منظور خود را از دامنه و پسوند متوجه شده است.

تاثیر دامنه بر سئو

خریداری تمام پسوند ها و تقویت تاثیر دامنه بر سئو

شاید این جمله کمی عجیب به نظر برسد ولی کاملا واضح است. تاثیر دامنه بر سئو، زمانی به بهترین شکل اتفاق خواهد افتاد که نام برند شما را همه بشناسند. متاسفانه بسیاری از افراد سودجو سعی دارند تا با استفاده از نام معروف یک وب سایت، وب سایتی را راه اندازی کنند که شبیه به دامنه آن وب سایت باشد. به همین دلیل ممکن است تا افراد و کاربران ندانند که کدام سایت، سایت اصلی می‌باشد. در این گونه مواقع سعی کنید زمانی که نسبت به خریداری یک دامنه برای سایت خود اقدام می‌کنید، دامنه خود را با پسوند های دیگری نیز خریداری کنید. یعنی علاوه بر پسوند مد نظرتان که مثلا .ir است، پسوند های .com، .net و … را نیز خریداری نمایید. تاثیر دامنه بر سئو بسیار قوی تر از سایر روش ها می‌باشد. البته بحث تولید محتوا نیز بحث جدایی دارد.

در حالت کلی می‌توانیم بگوییم که دامنه وب سایت می‌تواند قدم بسیار بزرگی در برند سازی وب سایت شما بردارد. زیرا 90 درصد کاربران فضای مجازی و اینترنت، یک شرکت یا پلتفرم را با نام اصلی آن می‌شناسند. پس بهتر است هنگام انتخاب نام دامنه وب سایت یا فروشگاه اینترنتی خودتان، از نام برند یا خدمات خود با پسوند های مختلف انتخاب کنید تا علاوه بر سئو دامنه، در ذهن کاربران نیز ماندگار شوید.

پرسش های متداول

در این قسمت، پرتکرارترین پرسش‌های کاربران، پاسخ داده شده است. اگر پاسخ خود را نیافتید، تیم پشتیبانی سرور جت به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به شماست.

برای ورود به سایت شما، کاربر نیاز دارد به IP مخصوص شما اتصال پیدا کند که برای مثال 157.90.163.219 است. دامنه باعث می شود که IP شما به یک اسم و یک پسوند اتصال پیدا کند که بخاطر سپردن آن بسیار آسان می باشد مانند www.serverjet.ir

این بسته به سلیقه شما و نحوه استفاده شما از دامنه دارد.

  • بهترین پسوند برای خرید دامنه com. می باشد، اما در صورتی که پسوند مناسبی برای کارتان انتخاب نمایید به خصوص به دلیل کمتر ثبت شدن اسامی با آن پسوند، می تواند گزینه بسیار عالی باشد؛ برای مثال استفاده از shop. برای یک فروشگاه اینترنتی company. برای شرکت ها و یا app. برای اپلیکیشن ها گزینه عالی برای ثبت دامنه می باشد.
  • برای اسم دامنه نیز اسامی کوتاه تر گزینه جذاب تری هستند و بازدیدکنندگانتان آن را راحت تر حفظ خواهند کرد.
  • همینطور نزدیک تر بودن به اسامی که بازدیدکنندگان شما در گوگل سرچ می کنند می تواند به Seo شما کمک کند و در موتور های جستجو رتبه بهتری را شاهد باشید.
  • با افزایش بازدید های سایت شما ممکن است بازدیدکنندگان اسم سایت شما را اشتباه جستجو کنند و به سایت دیگری منتقل شوند، اما با ثبت دامنه های نزدیک به دامنه اصلیتان از از این امر جلوگیری خواهید کرد. برای مثال اگر دامنه hello.com را ثبت می کنید، hello.org، hello.net و… را نیز ثبت نمایید.

 

برای ثبت دامنه ir. لازم است تا ابتدا به سایت nic.ir مراجعه و نسبت به دریافت شناسه حقیقی (یا حقوقی بسته به نیازتان) ایرنیک اقدام کنید.

اعمال تغییرات DNS از 1 تا 72 ساعت طول می کشد. این مدت بستگی به سرویس دهنده اینترنت شما دارد. بعضی سرویس دهنده ها dns ها را سریعتر به روز می کنند و برخی با وقفه طولانی بیشتر.

اگر پس از تغییر DNS های دامنه سایت شما باز نمی شود، یا هنوز همان هاست قبلی باز می شود یا به هر شکل dns های جدید هنوز اعمال نشده اند منتظر بمانید.

اگر پس از این مدت باز هم مشکل شما برطرف نشد با پشتیبانی سرور جت تماس بگیرید.

هر شخص در پرتال کاربری سرور جت خود می‌تواند به تعداد دلخواه دامنه‌هایی که آزاد باشند را ثبت نماید و فعالیت دیجیتال خود را بر روی آن گسترش دهد. شما می‌توانید تمامی پسوندهای آزاد دامنه مورد نظر خود را ثبت نمایید و از قابلیت پارک دامین یا دامنه جانشین برای اشاره کردن آنها به وب سایت اصلی خود استفاده کنید.